НОВИНИ

Опозиціонери знову спробують денонсувати "харківські угоди"

Депутати Верховної Ради від фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" Андрій Парубій і В'ячеслав Кириленко пропонують парламенту денонсувати угоду між Україною й Росією про продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України, підписану 21 квітня 2010 року в Харкові. Про це сказано в законопроекті №9612, зареєстрованому в Раді 19 грудня.

Депутати також пропонують Раді доручити Кабінету Міністрів і Міністерству закордонних справ повідомити Росії про денонсацію цієї угоди.

У пояснювальній записці до законопроекту автори зазначають, що зазначена угода становить постійну загрозу державному суверенітету України і її територіальної цілісності, допускаючи розміщення іноземних військових баз на суверенній території, а також втягує в потенційні міжнародні конфлікти в Чорноморському регіоні.

Також депутати підкреслюють, що закон про ратифікацію угоди було прийнято без попереднього розгляду в Конституційному Суді на предмет його відповідності вимогам Конституції, і це позбавило парламент і суспільство можливості об'єктивно оцінити правові наслідки документа.

На думку Парубія, незважаючи на домовленості, ціна на газ для України залишається високою.

"Це свідчить про те, що харківські угоди не дали жодної знижки, а призвели до національної зради й віддачі суверенної території нашої держави, - цитує прес-служба партії "Наша Україна" депутата.

У зв'язку із цим Парубій вважає, що Україні необхідно денонсувати угоду.

Нагадаємо, у червні Рада відмовилася включити до порядку денного законопроект №8293, що передбачає денонсацію угоди про продовження до 2042 року перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Автором законопроекту був Парубій.

Як відомо, 21 квітня 2010 року президенти України й Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдвєдєв підписали угоду про продовження перебування Чорноморського флоту в Криму до 2042 року й прив'язку оренди за нього до ціни на російський газ, що поставляється в Україну.

27 квітня 2010 року Верховна Рада ратифікувала цю угоду.

Днями Янукович заявив, що під час підписання «харківських угод» Україна домовлялася з Росією не зупинятися на цих домовленостях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.