Єврокомісар нагадав Хорошковському, що для України визначально важливо засвідчити тверду відданість верховенству права і демократичним цінностям для того, щоб полегшити подальші кроки до підписання і ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, йдеться у повідомленні. Він наголосив, що Україна має докласти всіх зусиль, щоб зняти занепокоєння щодо політично мотивованих процесів і вибіркового застосування правосуддя.
Раніше речник єврокомісара з розширення Петер Стано з цього приводу заявив Радіо Свобода, що в Єврокомісії вважають за неприйнятне, коли до колишніх політиків, колишніх членів уряду ставляться таким чином. «Про це ми нагадуємо нашим українським партнерам постійно. Але ми знаємо останні повідомлення про пані Тимошенко та ставлення до неї відповідних українських органів, і ми занепокоєні цими повідомленнями і просимо пояснень в української сторони», – передав речник позицію Єврокомісії.
Президент Європейського парламенту Мартін Шульц засудив ставлення української влади до колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Він наголосив, що застосування щодо Тимошенко сили минулого тижня – «неприйнятна подія». За його словами, якщо Тимошенко дійсно побили, як повідомляють, якщо до неї неналежно ставляться в ув’язненні, то це «сором і ганьба» для України.
Мартін Шульц наголосив, що в перебігу планованої зустрічі в Брюсселі з Валерієм Хорошковським він висловить глибоке розчарування Європарламенту в Україні через такі події.
Як повідомлялось, перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський під час сніданку з представниками закордонної преси в Брюсселі заявив, що не хоче, щоб Україна була заручником справи колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Нагадаємо, 20 квітня Тимошенко оголосила голодування. Тимошенко також заявила, що її побили під час перевезення з Качанівської виправної жіночої колонії у Центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці" у Харкові.
Державна пенітенціарна служба заперечила цю інформацію, а також заявила, що Тимошенко не подавала документів про оголошення голодування.
Стурбованість ситуацією навколо Юлії Тимошенко вже висловили представники Німеччини, США, Росії, Єврокомісії та ПАРЄ.
Читайте також: Лист Юлії Тимошенко із Качанівської колонії (повний текст)