Розглянуто статті, які, зокрема, стосуються направлення кримінального провадження з одного суду до іншого та повноважень прокурора.
Всі поправки, якими передбачалося зменшення повноважень прокурора, у сесійній залі не були підтримані, навіть якщо вони були враховані перед цим профільним комітетом.
Рада не підтримала поправку, запропоновану Юрієм Прокопчуком, якою передбачалося, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, вчинених політичними державними діячами, посадовими особами вищих рангів держави здійснюється за їх клопотанням судом присяжних у кількості 12 осіб та двох професійних суддів.
Як повідомлялось, за підрахунками кореспондента Тижня, 10 квітня у вечірньому засіданні Ради брали участь 90 депутатів, що становить п’яту частину від загальної чисельності парламентарів. З провладної більшості були присутні 42 народних обранця.
На вимогу представників опозиції «припинити цей фарс», спікер Володимир Литвин зауважив, що не може «бігати залом і хапати депутатів за руки». Він вважає, що дії депутатів повинен оцінити народ на виборах.
Загалом до проекту Кримінально-процесуального кодексу подано 3755 поправок. Нагадаємо, президентський проект КПК був прийнятий Радою в першому читанні 9 лютого. Робота над документом велася півтора року і проходила під керівництвом радника президента-керівника головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрія Портнова.