НОВИНИ

На Банковій обіцяють скорочення бюрократії в судах

Радник Президента-Керівник головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов прогнозує, що прийняття нової редакції Кримінально-процесуального кодексу буде сприяти значній дебюрократизації процесуальних дій і економії державних коштів. Про це він сказав 17 червня в ефірі програми «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Інтер».

«Наш Кримінально-процесуальний кодекс ще і значно заощадить державні кошти, тому що зменшиться бюрократія. До речі, відносно дебюрократизації кодексу: там також за кожною фактично процесуальною дією, починаючи від виявлення злочину і закінчуючи його судовим супроводом, ми скорочуємо всю бюрократію», - сказав радник Президента

Крім того, Портнов повідомив, що проектом кодексу передбачається 3 види угод з підозрюваним у рамках розслідування злочинів.

Перший вид таких угод передбачає скорочення строку покарання за вчинення злочину у разі письмової згоди підозрюваного співпрацювати зі слідством.

Зокрема, зі слів радника Президента, такою угодою може бути передбачено дачу показань проти інших учасників злочину або розкриття великих злочинних груп.

«Друга форма угод - це угода з потерпілим, підозрюваним і потерпілим: якщо потерпілий одержує, наприклад, відшкодування збитків, він укладає угоду з підозрюваним, підозрюваний після цього отримує невелике якесь покарання», - повідомив Портнов.

Третій вид угод спрямований на значне скорочення часу виробництва при визнанні підозрюваним у вчиненні незначного злочину своєї провини і готовності відшкодувати завдані збитки.

Також, зі слів радника Президента, проектом кодексу передбачається можливість внесення застави підозрюваними в економічних злочинах на суму завданих збитків.

Портнов зазначив, що основним видом покарання за такі злочини передбачається встановити штрафні та інші види фінансових санкцій, і лише у разі невиплати визначених судом коштів, буде застосовуватися позбавлення волі.

Як повідомлялось, президент Віктор Янукович сподівається на те, що Верховна Рада прийме новий Кримінально-процесуальний кодекс (КПК) в 2011 році. Проект нової редакції КПК передбачає право обвинувачуваного в скоєнні особливо тяжкого злочину скористатися судом присяжних.

1 червня Верховна Рада відмовилася ввести суд присяжних.

Зокрема, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та Юлія Тимошенко вимагають, щоб порушені проти них кримінальні справи розглядав суд присяжних.  Водночас міністр юстиції Олександр Лавринович називає проблематичними перспективи запровадження в Україні інституту суду присяжних.

Експерти стверджують, що документ нічого не змінить, а кримінальний процес фактично залежатиме від політсил, що перебуватимуть при владі.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.