«Було б добре, якби проект рішення перед тим як прийняти, де будуть межі округів, був би оприлюднений не в момент його прийняття, а за кілька тижнів, щоб ми бачили, що ЦВК пропонує», – сказав він.
Черненко нагадав, що Центвиборчком повинен прийняти відповідне рішення й визначити межі округів до 30 квітня.
Крім цього, коментуючи розподіл ЦВК кількості мажоритарних округів у регіонах, Черненко зазначив, що таке рішення було обґрунтованим і логічним.
«Ми свої розрахунки робили суто математично і вони збігаються з тим, що зробила ЦВК», – зазначив він.
З його слів, відповідно до цього рішення, в Донецькій області буде створено на 2 округи менше, ніж в 2002 році, у Луганській – на 1 округ.
Також Черненко вважає за доцільне приведення Верховною Радою закону про парламентські вибори у відповідність до рішень Конституційного Суду про визнання неконституційним закріплення закордонних мажоритарних дільниць округами в Києві.
При цьому він зазначив, що парламент, розглянувши це питання, повинен визначити процедуру підрахунку голосів на закордонних виборчих дільницях і шляхи одержання результатів голосування.
Як повідомлялось, ЦВК розподілив мажоритарні округи на виборах Ради-2012 між регіонами, за відповідний проект постанови проголосували всі 15 присутніх на засіданні ЦВК членів комісії.
Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатному окрузі – 161 125.
5 квітня КС визнав неконституційними окремі положення частини 2 статті 22 закону «Про вибори народних депутатів України», згідно з якими закордонні виборчі дільниці на виборах депутатів Ради віднесені до мажоритарних округів, створених на території Києва.
17 листопада 2011 року Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким ввела змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і із забороною на участь у виборах блоків.