Посол повідомив, що з боку Сполучених Штатів Америки існує велика зацікавленість до виборів народних депутатів України, що мають відбутися 28 жовтня 2012 року. У зв’язку з цим він поставив низку питань щодо їхньої організації. Окремо було обговорено коло питань, яке стосується впливу останнього рішення Конституційного Суду України щодо голосування виборців, які мешкають закордоном, на перебіг підготовки до виборів.
Шаповал поінформував Теффта про підготовчу роботу щодо майбутніх виборів до Верховної Ради України, проведену ЦВК, а також про особливості виборчого процесу у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вибори народних депутатів України».
Зокрема, він зазначив, що визначення меж кожного із 225 мажоритарних виборчих округів має відбутися до кінця квітня.
«Пропозиції щодо їх конкретних меж будуть вносити члени Центральної виборчої комісії – куратори кожного із регіонів. Я сподіваюсь, що це буде обґрунтоване, цілком виважене і юридичне чисте рішення, яке буде проголосоване після колегіального обговорення у Комісії». , – підкреслив Шаповал.
У свою чергу посол США повідомив, що США планує направити цього року на вибори в Україну чисельний загін офіційних спостерігачів.
«Всі вони будуть брати активну участь у спостереженні за виборчим процесом у тісній взаємодії з нашими європейськими колегами і спостерігачами із ОБСЄ», – зауважив Теффт.
Як повідомлялось, 9 квітня Центральна виборча комісія одноголосно ухвалила постанову про розподіл мажоритарних округів.
5 квітня КС визнав неконституційними окремі положення частини 2 статті 22 закону «Про вибори народних депутатів України», згідно з якими закордонні виборчі дільниці на виборах депутатів Ради віднесені до мажоритарних округів, створених на території Києва.
Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким ввела змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і із забороною на участь у виборах блоків.