Відповідно до даних організації, країна, яка найбільше постраждала від кризи минулого року, Греція скоротила свою іноземну допомогу майже на 40%.
Іспанія, яка під тиском ЄС різко скоротила дефіцит бюджету, зменшила суми, які вона надає на розвиток інших країн на 32,7%, Австрія – на 14,3%, а Бельгія – на 13,3%, Норвегія – на 8,3%, Люксембург – на 6,4%, Голландія – на 5,4%, Фінляндія – на 4,3%,
Єдиними трьома багатими членами ЄС, які іноземну допомогу збільшили, стали Німеччина, Швеція та Італія. Так, італійська допомога збільшилась на 33%, проте, в першу чергу за рахунок списання заборгованості та збільшення кількості біженців, які прибувають у країну. Німці свою допомогу збільшили на 5,9%, а шведи – на 10,5%.
Загалом же суми допомоги від країн ЄС впали з 0,44% в 2010-му році до 0,42% від ВВП в 2011-му році.
Громадські організації жорстко розкритикували такі кроки, заявивши, що країни ЄС керуються політичною доцільністю, а не необхідністю.
«Європейські країни скорочують допомогу швидше, ніж скорочуються їх економіки. Ми можемо побачити як Європа вступить в епоху жорсткої економії та перестане підтримувати мільйони бідних людей в країнах, що розвиваються», – заявив директор конфедерації громадських організацій з допомоги та розвитку ConcordОлів'є Консоло.
«Значне скорочення допомоги на розвиток не можна пробачити. Це означає, що найбідніші верстви населення у світі змушені будуть розплачуватися за економію (в ЄС – ред.) у той час як банкрутство банків продовжується», – зазначила Кетрін Ольє з Oxfam.