НОВИНИ

Cвітовий банк назвав причину новітніх революцій

Зростання цін на харчі є «найбільшою загрозою для бідних у всьому світі». Про це на прес-конференції в четвер, 14 квітня, у Вашингтоні заявив президент Світового банку Роберт Зеллік.

«Сьогодні ми оприлюднюємо новий огляд цін на продовольство, і цифри яскраво свідчать про постійний і наполегливий тиск на бідних у світі. Ми всі знаємо про складники цього тиску: високі витрати на харчування, поєднані з ціновими коливаннями з додаванням зростання витрат на паливо, і маємо насправді токсичний узвар справжнього болю, що сприяє соціальним заворушенням», – зазначив президент Світового банку Роберт Зеллік.

За даними Світового банку, ціни на продовольство за рік зросли на 36 відсотків. Через це понад 44 мільйони людей змушені жити менш як на $1, 25 на день.

Зокрема, за минулий рік найсильніше зросли ціни на кукурудзу (плюс 74%), пшеницю (69%) та сою (36%). Ціна рису залишалася стабільною. На думку експертів Світового банку, до причин подорожчання належать, зокрема, зростання вартості енергоносіїв, гірший урожай у низці країн, обмеження експорту з країн-постачальниць, збільшення обсягів виробництва біопального.

Світовий банк закликає для протидії цьому явищу запроваджувати програми допомоги, скасовувати обмеження експорту продовольства, гнучкіше регулювати виробництво біопального, коли ціни на продукти перевищують  певний поріг. Крім того, потрібно спрямовувати більше інвестицій в аграрний сектор.
 
Як повідомлялося раніше, кожний із восьми громадян України у 2009 році потрапив до категорії крайньої бідності - рівень злиденності склав 13 %. Передбачене до 2010 року скорочення рівня бідності до 21,5 % і рівня крайньої бідності до 3 % не відбулося. Окрім цього, у 2009 році бідність поглибилася в 11 областях України. Позначку у 40 % перейшли чотири області: Волинська, Кіровоградська, Сумська та Херсонська, у двох останніх за межею бідності живе майже половина населення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.