Суд дійшов висновку про невідповідність Конституції зазначених положень у зв'язку з тим, що зарахування закордонних дільниць до одномандатних округів у Києві приводить до необґрунтованого значного збільшення кількості виборців, які голосуватимуть в цих округах, не будучи при цьому пов'язаними з територіальною громадою Києва.
"Застосування положень закону, за якими виборці, які проживають або перебувають за кордоном, голосують за кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах, які створюються в столиці України місті Києві, не забезпечує відображення волевиявлення тих виборців, які проживають на території міста Києва", – сказано в рішенні суду.
Також суд зазначив, що віднесення закордонних дільниць до одномандатних округів у Києві не забезпечує рівних правових можливостей кандидатів у депутати, які балотуватимуться в одномандатних округах Києва щодо їхнього права бути обраними, оскільки таким чином обмежується можливість формування вільного волевиявлення виборців, які проживають або перебувають за кордоном.
Також у рішенні КС згадав рішення Європейського суду з прав людини в справі від 1996 року, відповідно до якого, громадяни, які проживають за кордоном, є менш пов'язаними і менш зацікавленими щодо внутрішньодержавних справ і процесів, у зв'язку із чим визнав можливим позбавляти таких виборців активного виборчого права.
Нагадаємо, у поданні депутати Верховної Ради просили КС оцінити конституційність положення частини 2 статті 22 зазначеного закону від 17 листопада 2011 року, згідно з яким зарубіжні дільниці створюються Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які створюються на території Києва.
Автори подання вважали, що це положення порушує конституційні принципи рівного, вільного виборчого права, права громадян обирати й бути обраними, не забезпечує рівності можливостей кандидатів, які балотуються в одномандатних виборчих округах і рівності юридичної ваги голосів виборців.
15 березня Центральна виборча комісія не підтримала постанову члена ЦВК Андрія Магери щодо розподілу одномандатних округів на парламентських виборах 2012 року.
Як відомо, опозиція звинувачувала владу в тому, що вона збирається змінити межі округів для фальсифікації виборів