«500 млрд євро планується виділити з Європейського стабілізаційного механізму (він розпочне працювати в липні цього року – Ред.), 200 млрд євро – з тимчасового Європейського стабілізаційного фонду, 49 млрд євро – з Європейського механізму фінансової стабілізації та 53 млрд. євро – з коштів двосторонніх кредитів, які зарезервовані для Греції», – повідомила австрійський міністр.
За її словами, 300 з 800 млрд євро вже є у наявності і будуть перераховані.
Міністр також роз'яснила, що Європейський стабілізаційний механізм, який створено як постійний фонд, і тимчасовий Європейський стабілізаційний фонд існуватимуть паралельно до 2013 року.
Раніше міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле називав цифру у сумі 800 млрд євро. На його думку, збільшення фонду до таких обсягів поверне довіру до єврозони.
Як повідомлялось 2 березня керівники 25 країн ЄС підписали Договір про стабільність, координацію і управління в економічному і валютному союзі. Британія і Чехія пакт не підтримали.
«Підписання договору не лише державами – членами єврозони, а 25 з нинішніх 27 держав – членів ЄС – це дуже важлива політична заява про те, що євро – валюта всього союзу. Не валюта кількох країн, а валюта Європейського Союзу», – заявив на церемонії голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.
Нагадаємо, у лютому агентство Moody's знизило суверенні кредитні рейтинги шести країн Європейського союзу. Зокрема, рейтинг Іспанії знижено на два щаблі – з А3 до А1. Рейтинги решти 5 країн – на один щабель: Італії та Мальти – з А3 до А2, Словенії та Словаччини – з А2 до А1 та Португалії – з Ва3 до Ва2. За рейтингами всіх згаданих шести країн дано негативний прогноз.