З них 34,9% обрали відповідь «точно ні», 10,5% – «скоріше ні». Особисто підтримують ратифікацію даної угоди 32,3% народних депутатів України. З них відповіли «точно так» на дане запитання 21,1%, «скоріше так» – 11,2%. Важко відповісти на це запитання було 22,3% українським депутатам.
Також, згідно з дослідженням, кожний другий народний депутат України (50,6%) не знайомий з текстом цієї Угоди. При цьому більше чверті народних обранців (27,0%) відзначили, що частково ознайомлені з цією угодою, менше чверті (22,4%) – знайомі з текстом Угоди повністю.
Інститут Горшеніна провів опитування серед народних депутатів України з 13 по 16 березня 2012 року. В опитуванні взяли участь 152 парламентарія.
Як повідомлялось, 28 березня Рада Федерації (верхня палата парламенту) Росії на своєму засіданні ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД.
20 березня Державна Дума (нижня палата парламенту) Росії ратифікувала цю угоду. Україна висловлювала зацікавленість у синхронній ратифікації цієї угоди, однак ще не зробила це. Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський пояснює затримку з подачею угоди про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД на ратифікацію у Верховну Раду з внутрішньовідомчим узгодженням.
Нагадаємо, 18 жовтня 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень за окремими групами товарів (на які передбачено мита). Угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан.