За його словами, за всю свою історію існування з 1996 року цей орган грав різну роль, але незмінно залишався головним інтелектуальним інструментом у руках глави держави. «На жаль, в останнє десятиліття РНБО далеко не завжди використовував свій потенціал повною мірою», — зазначає Клюєв.
Секретар РНБО наголошує, що за останні роки система державного управління практично втратила здатність до оцінки викликів, які можуть виникнути не лише завтра, а і через 5, 10, 20 років. «Але ми зобов'язані їх передбачати і готуватися до них», — вважає автор статті.
За його словами, світовий досвід показує, що ручне управління вкрай неефективне, а найбільших успіхів добилися країни, які впроваджували елементи державного планування, про що свідчать приклади Німеччини, Швеції, Японії, Франції або Китаю.
«Саме Рада національної безпеки і оборони має сприяти формуванню ефективних механізмів стратегічного планування і довгострокового прогнозування в нашій країні», — впевнений секретар РНБО.
Як повідомлялося раніше, Андрій Клюєв просить Міністерство фінансів додатково виділити 20 млн гривень на 2012 рік для фінансування роботи РНБО.