Завдяки чорноморському газу Румунія сподівається стати енергетично незалежною

6 Березня 2012, 23:52
Перспектива енергетичної незалежності Румунії є надзвичайною новиною, враховуючи те, що енергетична безпека є життєво важливою для будь-якої країни. Нещодавно американська компанія ExxonMobil і найбільша румунська нафтокомпанія Petrom, головним акціонером якої є австрійська група OMV, оголосили про знайдення значних запасів природного газу на румунському шельфі Чорного моря.
 
Запаси палива оцінюються експертами у 42 – 84 млрд кубічних метрів, що дорівнює 3-6 річним обсягам споживання газу в країні. Поклади газу були виявлені в ході першого етапу пошуково-розвідувальних робіт, початих наприкінці минулого року в румунській частині чорноморської акваторії. 
 
Президент Румунії Траян Бесеску, який відвідав у понеділок глибоководне бурове судно Deepwater Champion американського енергетичного гіганта ExxonMobil, сказав. "Очевидно, що Румунія має шанс здобути повну незалежність, і якщо в ході пошуково-розвідувальних робіт в районі блоку родовищ "Нептун" будуть виявлені подібні запаси, Румунія може стати джерелом газу не тільки для покриття власних потреб й для багатьох інших європейських країн." 
 
Траян Бесеску відзначив, що розробка газових резервів у цьому регіоні почнеться не раніше 2015-2017 рр., зважаючи на першочерговість інших робіт. За даними OMV Petrom щорічне споживання природного газу в країні зросло минулого року на 3% до 14,2 млрд кубічних метрів. У 2011 році Petrom видобув понад 5 млрд. кубометрів природного газу. 
 
Інший великий виробник газу в Румунії, державна компанія Romgaz, виробляє приблизно у тих же кількостях, що й Petrom. Внутрішнє споживання покривається з виробництва Romgaz і Petrom, а також за рахунок імпорту із Росії. Нинішні запаси газу в Румунії повинні покрити споживання протягом наступних 15 років, стверджував у жовтні 2011 року, президент Національного агентства з мінеральних ресурсів Александру Петруці 
 
Водночас Румунія бере участь в реалізації проекту газопроводу Nabucco, покликаного зменшити залежність Європи від імпорту російського газу. Його будівництво почнеться в 2013 році. Nabucco має забезпечити доставку в Західну Європи каспійського газу в обхід Росії – через Туреччину, Болгарію, Румунію та Угорщину.