НОВИНИ

Румунія заблокувала кандидатський статус Сербії в ЄС

Румунський уряд закликав міністрів закордонних справ країн Євросоюзу відкласти рішення щодо надання Сербії статусу кандидата на вступ до ЄС.

Офіційний Бухарест відмовився підписувати домовленість доти, доки сербське керівництво не надасть гарантій щодо правового захисту 30 тисячної румунської національної меншини на території держави.

В той же час, експерти очікували на одноголосне рішення щодо статусу Сербії, оскільки остання виконала всі умови з видачі Гаазькому трибуналу підозрюваних у воєнних злочинах.

Остаточне рішення про надання Сербії статусу кандидата має бути прийняте на саміті голів держав ЄС наприкінці тижня.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе повідомив, що глави МЗС 27 країн Євросоюзу схвалили рішення про надання Сербії статусу кандидата в члени ЄС.

Нагадаємо, у жовтні 2011 року Єврокомісія рекомендувала надати Белграду статус офіційного кандидата в ЄС. Однак, на грудневому саміті Євросоюзу не було прийнято рішення з даного питання. У Брюсселі неодноразово заявляли, що початок переговорів про приєднання Сербії до ЄС буде залежати від прогресу у врегулюванні її відносин з Приштиною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.