«Звіт в цілому збалансованим, хоча і з низки питань містить упереджені і спірні оцінки, з якими ми не можемо погодитися», – заявив Лукашевіч
«Висловлені в звіті міркування та зауваження будуть уважно розглянуті ЦВК Росії, як це було зроблено у випадку з підсумковим звітом місії БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за виборами до Державної Думи Російської Федерації», – додав дипломат.
Він також відзначив відмінності між підходами, що застосовуються Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ при оцінці виборів «на схід і захід від Відня».
На думку представника МЗС Росії, БДІПЛ має якомога швидше визначитися з єдиними стандартами міжнародного спостереження за виборами.
Як повідомлялось, попередні висновки спостерігачів ОБСЄ та ПАРЄ про вибори президента Росії були опубліковані 5 березня.
Експерти визнали, що хоча в ході передвиборної кампанії нікому з кандидатів боротися не заважали, умови боротьби були сильно спотворені на користь одного кандидата – прем'єр-міністра Володимира Путіна, який переміг у першому турі з результатом в 63,6% голосів. У доповіді також наголошується, що надто сувора система реєстрації кандидатів вимкнула з боротьби за пост глави держави кілька сильних учасників.
Координатор місії ОБСЄ Тоніно Пікула зазначив, що вибори в Росії, на відміну від виборів у розвинених країнах, не були процесом, результат якого невідомий заздалегідь.
«Справжньою конкуренції не було, зловживання адміністративним ресурсом відмело всі сумніви в тому, хто стане переможцем», – заявив Пікула.
Держдеп США приєднався до висновків спостерігачів від ОБСЄ та ПАРЄ і додав, що результати виборів були спотворені на користь Путіна.
Натомість місія спостерігачів від СНД заявила, що президентські вибори в Росії пройшли цілком відповідно до російського законодавства, були прозорими і конкурентними.
Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін визнав факти порушення на виборах і заявив, що розраховує на ретельну перевірку всіх скарг.