За його словами, під час парламентських виборів 2012 року запобігти фальсифікаціям буде простіше, ніж раніше, адже чинне виборче законодавство кардинально відрізняється від попереднього.
«Якщо раніше на комбінаті «Україна» могли надрукувати скільки завгодно бюлетенів, тепер цього не буде. Тепер увесь цей процес, згідно Закону, буде здійснюватися під пильним оком контрольної комісії Верховної Ради, куди увійдуть представники всіх парламентських фракцій, у тому числі й опозиції», – розповів Гриценко.
У новому Законі про вибори з’явилася ще одна вкрай важлива, на думку Гриценка, норма – всі бюлетені, протоколи з печатками, підписами зберігатимуться п’ять років.
«Це означає, що до жовтня 2017 року їх не знищуватимуть. А, отже, новий президент зможе притягти до відповідальності тих, хто піде на порушення виборчого законодавства у жовтні цього року. І тому зараз голова, секретар комісії, кому пропонують гроші, щоб, заплющивши очі, підписати будь-який протокол, тепер зважують: зараз взяв гроші, а після того – сів до в’язниці на 4-6 років», – наголосив лідер «Громадянської позиції».
Як повідомлялось, перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов повідомив, що Адміністрація президента готує новий закон про вибори народних депутатів, який відкриє шлях до масштабних фальсифікацій.
Зокрема, за словами Турчинова, у новому законі влада «вперше хоче зафіксувати прив’язку виборчих округів до регіонів, незалежно від кількості населення, що там проживає».
Раніше 51 депутат Ради звернувся в Конституційний Суд із проханням перевірити відповідність Конституції положень закону «Про вибори народних депутатів» про право кандидатів балотуватися одночасно від мажоритарного округу й за партійним списком.
Нагадаємо, голова правління Комітету виборців Олександр Черненко припускає, що якщо КС визнає неконституційним це право кандидатів, вибори Ради в жовтні може бути зірвано.
Читайте також: Влада готує удар по об’єднаній опозиції