Зокрема, догану отримав ректор Львівського національного університету ім. Франка Іван Вакарчук, повідомляє прес-служба ВНЗ.
«Затримка з виплатою індексації мала місце лише в п'яти вищих навчальних закладах. І причина єдина – це, перш за все, неналежне виконання своїх обов’язків керівництвом кількох вищих навчальних закладів… Винні будуть притягнуті до суворої відповідальності», – зазначив Табачник.
Втім, у Львівському університеті наголошують, що вини їхнього ректора у несвоєчасній виплаті індексації стипендій немає.
«1 лютого університет подав розрахунок стипендіального фонду за результатами зимового семестрового контролю у Міністерство, де місячний стипендіальний фонд становить 6 млн 643 тис. 397 грн, у тому числі індексація – 1 млн 525 тис. грн.», – заявляють у виші.
У свою чергу міністерство Табачника 22 лютого затвердило Помісячний план використання бюджетних коштів, «де в помісячних обсягах з січня до травня не передбачено щомісячної індексації стипендій».
«Натомість ці кошти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України передбачило на червень», – зазначили у ВНЗ.
Тим часом 17 лютого ректор Вакарчук звернувся до міністерства з проханням перерозподілити кошти з тим, щоб забезпечити «своєчасну виплату заробітної плати, стипендії, індексації грошових доходів».
У виші заявляють, що у лютому стипендія дійсно була виплачена без індексації, яку планували виплатити у першій половині березня – після отримання дозволу від міністерства на перерозподіл коштів.
«Лише 5 березня о 15.58 (міністерство) факсом надіслало копію листа, у якому йдеться про те, що «міністерство не заперечує проти здійснення виплати індексації стипендій у березні місяці за рахунок тимчасово вільних коштів спеціального фонду навчального закладу з подальшим їх відшкодуванням у квітні поточного року», – підкреслили у Львівському національному.
Але це, зазначають у виші, не передбачено їхнім кошторисом, інакше «студенти-платники були б змушені оплатити стипендію студентам-бюджетникам».
Водночас депутати Леся Оробець і Лілія Гриневич обурилися доганою Табачника Вакарчуку, і назвали це переслідуванням, повідомляє прес-служба «Фронту змін».
«Ідеться про класичну публічну екзекуцію фахівця, який на відміну від чинного міністра має авторитет серед колег завдяки чималому доробку в розбудові української вищої школи», – наголосили вони.
Депутати наголосили, що догана має бути скасована.
Нагадаємо, 11 серпня минулого року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту винесло догану керівникам вищих навчальних закладів, у яких зафіксовано недовиконання доведеного обсягу державного замовлення.
Пізніше президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт також отримав догану за недовиконання державного замовлення на підготовку магістрів. У січні цього року після судового розгляду з цього приводу міністерство зняло догану з керівника НаУКМА.