Експерт відзначив, що наразі Україна несе серйозні репутаційні втрати у зв’язку з судовими вироками по справам лідерів опозиційних сил. «Що ми найбільше втрачаємо як країна – і влада, опозиція, і прості громадяни – це репутація. Ці справи не додають Україні позитивної репутації – ні в очах європейської спільноти, ні на міжнародному рівні загалом, та й у відносинах з Російською Федерацією".
"Особливо серйозного збитку нашому іміджу буде завдано у випадку виправдальних рішень Європейського Суду по цим справам. Насправді з дня у день довіри до України зі сторони європейських партнерів дедалі менше», – переконаний Ігор Когут.
Разом з тим експерт відзначив, що ситуація ще не є настільки ж критичною, як в Білорусі, але тенденції невтішні: «Європейський Союз зараз знаходиться в такій специфічній ситуації, що він не може дозволити собі сказати – все, ми вводимо санкції щодо України. Завтра він не вчинить так само, як стосовно Білорусі, не відкличе всіх послів своїх країн. Але ми швидко рухаємося до цього. Звісно, є велика геополітична гра і Євросоюз не хоче відпускати Україну, але вона сама не може визначитися».
2012 рік, на думку Ігоря Когута, стане в даному плані вирішальним. «Ми всі – і Україна, і Європейський Союз – поставили себе в дуже незручну ситуацію з цими двома справами. Виборча кампанія вже стала індикатором для ЄС – чи можна мати справу з нашою країною. І тепер проведення демократичних виборів – це лише півсправи. Інша частина – забезпечення участі у кампанії всіх лідерів опозиції», – підсумував голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив.