«Так, ми апелюватимемо, раз така ситуація. Єдине, що Росія – ще не повноцінний член СОТ, вони лише з липня місяця стають повноцінними. Зрозуміло, що у них будуть зобов`язання також у цьому плані», – сказав Присяжнюк.
«Складна ситуація із сирами. Я, принаймні, здивований. Ми зараз збираємо молокопереробні підприємства і прийматимемо якесь рішення», – сказав міністр.
У зв`язку з цим він відзначив, що нинішня ситуація призвела до здешевлення цін на закупівлю молока у населення, про що, зокрема, сьогодні на засіданні Кабміну говорив прем`єр-міністр Микола Азаров.
«Ми не спостерігаємо поки що здешевлення сирів усередині країни, бо, все-таки, сир – продукт тривалого зберігання. А от закупівельні ціни на молоко катастрофічно знизилися», – відзначив Присяжнюк. За його словами, закупівельні ціни знизилися з 2,80-2,90 грн. до 2 грн. за літр.
Нагадаємо, Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).
27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницька маслосирбазаю
Глава Росспоживнагляду пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідаєросійському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.
При цьому Росія відкинула пропозицію української сторони провести незалежні дослідження якості сиру.