За його словами, це люди з Київської та Запорізької областей, із Харкова, вони прийшли до Міністерства соцполітики в середу, у прийомний день, однак їм відмовили в прийомі й "поставили нечемно" до них. Тому чорнобильці викликали Волинця.
"Мене начальники департаментів не впізнали, довелося пояснювати… Зараз почався прийом, тільки зараз…", – повідомив Волинець.
За його словами, чорнобильці готові були пікетувати Кабмін, але після його приходу почався прийом і зараз іде роз’яснення.
За його словами, серед "чорнобильців" – пожежники, військові, ті, хто проходив строкову службу поблизу Чорнобиля.
"Є люди, в яких пенсія була 6-8 тисяч гривень, а зараз стала 800 гривень", – сказав Волинець і зазначив, що поруч із ним стоїть онкохвора жінка, яка отримує виплату менше 1000 гривень.
Також трапляється, що військовим не нараховують відповідну пенсію, бо в них на руках немає документів. А документи – в архіві Міністерства оборони, де людям кажуть, що в них так багато заявок, що надати документи вони зможуть лише через рік.
"Тобто штучно не видають їм довідки, пояснюючи великим напливом людей", – сказав Волинець і додав, що є також люди, документи яких знищили, пояснюючи це тим, що вони були опромінені. Відтак ці люди не можуть отримати виплати.
Нагадаємо, 27 грудня Коституційний Суд оприлюднив рішення, яким визнано положення закону «Про Держбюджет на 2011 рік» таким, що відповідає Конституції. Згідно з ними, Кабміну було надане право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітям війни та особам, звільненим з військової служби, виходячи з існуючого фінансового ресурсу Пенсійного фонду в 2011 році.
Нагадаємо також, що 21 лютого близько 40 шахтарів-інвалідів заблокувалися у міністерстві соцполітики, вимагаючи зустрічі із міністром Сергієм Тігіпком.