«Ми неодноразово звертались до Росспоживнагляду з проханням перевести цю дискусію в експертну площину. Для цього є українські посадовці, які готові приїхати в Москву і провести двосторонні консультації, або прийняти в Україні російських експертів. Але, на жаль, все спочатку подається в ефір, а потім робляться кроки для вирішення питання», – сказав Єльченко.
Він наголосив, що вирішити «сирний конфлікт» все одно не вдасться за допомогою заяв через ЗМІ, оскільки необхідна експертна технічна робота.
Дипломат зазначив, що 24 лютого посольство передало Росспоживнагляду листа від глави Держветфітослужби Івана Бісюка з проханням підтвердити документально й надати конкретні матеріали з приводу того, що, як заявила російська сторона, українські посадовці не надали доказів відповідності української молочної продукції стандартам якості.
«Не встигши відповісти на офіційний запит, Онищенко одразу почав коментувати цю інформацію через ЗМІ», – зауважив посол.
Він наголосив, що Україна з самого початку говорила, що це технічне питання, і воно має вирішуватись через існуючі механізми співпраці між державами, зокрема санітарними службами двох країн та профільними міністерствами.
«Чомусь цей шлях не обирається. У мене не має підстав, щоб заявляти, що Росспоживнагляд намагається досягнути інші цілі, але з кожною черговою заявою пана Оніщенка все більше і більше з’являється таких підозр», – сказав посол.
“Я би не говорив, що існують певні політичні причини (призупинення поставок українських сирів до РФ – УНІАН), можливо, є бажання виставити Україну в негарному світлі у зв’язку з певними процесами, які відбуваються”, – припустив В.ЄЛЬЧЕНКО.
Як повідомлялось, 27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницька маслосирбазаю
Нагадаємо, Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).
Глава Росспоживнагляду пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.