"НБУ рекомендує банкам більш виважено підходити до розгляду звернень позичальників-"чорнобильців" щодо пролонгації/реструктуризації заборгованості за кредитом та/або зниження процентної ставки за кредитом у разі зменшення розміру пенсійної виплати цим позичальникам, і докладати максимум зусиль для вирішення цього питання", – вказується в листі.
Водночас, в НБУ зазначили, що питання продовження термінів кредитування, встановлення рівня відсоткових ставок тощо банки вирішують самостійно.
У листі нагадується, що з метою зменшення ризиків банківської діяльності (кредитного, ліквідності, юридичного, репутації) та недопущення втрати довіри до банківської системи були розроблені рекомендації щодо роботи банків з позичальниками – фізичними особами, які мають заборгованість за споживчими кредитами і потрапили в скрутне фінансове положення.
Ці рекомендації стосуються, серед іншого, роботи з позичальниками-фізособами, фінансовий стан яких погіршився внаслідок настання непередбачених обставин, наприклад, через зменшення заробітної плати та/або інших надходжень, втрати пільг.
Нагадаємо, згідно з рішенням Коституційного Суду, Кабмін отримав право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітям війни та особам, звільненим з військової служби, виходячи з існуючого фінансового ресурсу Пенсійного фонду в 2011 році.