«До цього треба ставитись по-філософськи і досить спокійно. По-перше, Табачник, як і Валуєв, не вічні. А по-друге, така є ментальність українського народу. Наші люди радше зроблять ефективніше, коли треба робити навпаки. Згадайте роки, коли при владі була помаранчева команда, тоді навпаки було, я б сказала, певне нав’язування української мови для східних регіонів, для Криму, але це дало цей ефект. Така вже природа українців, що, коли їм забороняти, то вони краще будуть за це боротись. Тому я не знаю, чи ці смішні ініціативи нинішнього Міністерства освіти матимуть той ефект, на який розраховують їхні ініціатори», – пояснила Герман.
За її словами, «українство потрібно робити природнім, а не титульним, бо коли чуєш знаменитих «проукраїнських» політиків, діти яких говорять винятково російською мовою, і навіть не намагаються вставити бодай українські фрази, тоді бачиш наскільки це нещиро».
«Українська мова пережила Валуєвські укази, українська мова буде існувати і розвиватися доти, доки будуть жити на світі українці. Тому я оптимістично налаштована, і вірю, що державна мовна політика буде покращуватися. В Україні кожна людина матиме змогу говорити тією мовою, яку вважає для себе рідною. Більше того, крім рідної, кожен українець буде знати ще по кілька європейських мов. Отакий рівень освіти мусить бути в Україні», – впевнена радник Януковича.
Як повідомлялось, у Міністерстві освіти та науки розробили новий навчальний план для п’ятих-дев’ятих класів середньої школи, згідно з яким кількість уроків з української мови скорочується до 2 годин на тиждень, кількість годин на вивчення української літератури також зменшується.
Крім того, повідомлялося, що історія України взагалі вилучена з розкладу занять, а замість неї буде введено новий інтегрований курс, у якому будуть поєднані всесвітня історія та історія України.
Табачник спростував намір Міносвіти виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс «Історія України» шляхом об'єднання його з курсом «Всесвітня історія».
Водночас він зазначив, що, можливо, будуть скорочені години історії та української мови, щоб час, що звільнився, присвятити інформатиці та другій іноземній мові.
Нагадаємо, 11 лютого Табачник дорікнув українським ЗМІ недостатнім висвітленням досягнень Міносвіти, зокрема, відсутність повідомлень про вивчення іноземної мови з першого класу та введення інформатики з другого класу.