«Справа Тимошенко й надалі впливатиме на підхід ЄС до України, навіть якщо вибори й буде визнано відповідними міжнародним стандартам. Це буде особливо очевидно в разі перемоги Партії регіонів», – вважає експерт.
Водночас вона переконана, що угода про асоціацію має шанси на підписання, але «можуть бути складнощі щодо ратифікації документа всіма країнами-членами».
«Зокрема, Німеччина, в якої є історія перегляду відносин з Україною через призму Москви, може зробити звільнення Тимошенко умовою ратифікації», – аргументує експерт.
Пол також розглянула сценарій, у якому Тимошенко не зможе взяти участі в парламентських виборах.
«Є ще ймовірність, що Тимошенко звільнять, можливо, у зв’язку зі станом здоров'я. Проте, в разі такого сценарію, найімовірніше, вона не зможе брати участь у виборах», – вважає вона.
При цьому Пол переконана, що ЄС відмовиться підписувати угоду про асоціацію, якщо вибори буде визнано сфальсифікованими.
«Відповідно до цього сценарію, остаточна угода вкриватиметься пилом доти, доки політична ситуація не зміниться», – вважає експерт.
Водночас вона виключає, що в такому разі відносини Києва та Брюсселя зайдуть у глухий кут.
Як повідомлялось, глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що українська влада не намагаються знайти вихід із ситуації, що склалася навколо колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вказує на відсутність політичної волі Європейського Союзу для підписання й ратифікації угоди про асоціацію з Україною.
Прем'єр-міністра Микола Азаров прогнозував, що технічне парафування угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС може бути здійснено найближчими місяцями.