2,1 млн столичних виборців згідно з новим законом про вибори мають розділити на на 13 округів. Однак у законі є й інша норма: 400 тис. виборців, що голосують за кордоном, «приплюсовуються» до столиці.
У ЦВК наразі сперечаються, чи створювати для зарубіжних виборців три окремі округи, або ж «прикріпити» їх до вже сформованих округів, перевищивши норму щодо максимальної кількості виборців на окрузі.
«Рішення про кількість округів для кожного регіону ми повинні прийняти за 200 днів до дня голосування, а дільниці, у тому числі і зарубіжні формуються за 190. Тобто на момент визначення кількості округів, ще не буде зарубіжних дільниць, які ми повинні будемо рівномірно розподілити в округах Києва», – зазначив член ЦВК Михайло Охендовський.
«Але якщо ми приплюсуємо дільниці до вже сформованих округів, то порушимо норму про допустиму чисельність виборців на окрузі», – уточнює інший член ЦВК Андрій Магера.
«Ніякого протиріччя у даному випадку немає. Таке виключення із загального правила закріплено самим законом», – ставить крапку у заочному діалозі Охендовський.
Нагадаємо, відповідно до нового законодавства округи створюються з приблизно рівною кількістю виборців (у результаті отримуємо 225 округів в середньому по 160 тис. виборців; допустиме відхилення +-12%. Тобто максимальна кількість виборців в одномандатному окрузі становить близько 181 тис., а мінімальна – майже 142 тис. – Ред.).
Над створенням округів працюють члени ЦВК. У кожного з них по дві області. Ві, від кураторства звільнено тільки главу Центрвиборчкому. Кількість округів має бути затверджено не пізніше 10 квітня, а їхні кордони мають визначити до 30 квітня.
Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Верховна Рада ухвалила закон про вибори народних депутатів.
Відповідно до закону, вибори проводитимуться за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. Закон встановлює 5% виборчий бар`єр і заборону на участь у виборах блоків партій.
Проведення виборів заплановано на жовтень 2012 року.