НОВИНИ

Андрій Магера: закон про вибори забезпечить інтереси лише третини громадян

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера зазначив, що мажоритарна складова змішаної виборчої системи, аналогічна тій, яка діє в Україні відповідно до нового закону про вибори, забезпечить представлення інтересів лише близько 30% виборців, повідомили в "Лабораторії законодавчих ініціатив".

«В 2002 році, коли змішана система востаннє використовувалась на парламентських виборах, рівень репрезентативності депутатів у мажоритарних округах складав всього-на-всього 36%. Це означає, що інші 64% виборців не були представлені в округах», - сказав Андрій Магера під час передачі «Рік виборів» на «Радіо Ера». 

На думку заступника глави ЦВК, оптимальна виборча система має забезпечувати представництво принаймні половини виборців. «Можемо тут говорити про повернення до пропорційної системи з закритими списками. Тут представленість виборців депутатами становила понад 60%. Але це була чи не найгірша пропорційна система, яка коли-небудь застосовувалась в світовій практиці», - вважає фахівець.

«Я переконаний, що майбутнє за пропорційною виборчою системою з відкритими регіональними списками. З можливістю обрання не лише кандидатів від партій загалом, але й окремо взятих кандидатів», - підсумував Магера. 

Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Верховна Рада ввела пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборах з підвищенням прохідного бар'єра до 5 % і без участі у виборах блоків.

Проведення виборів заплановано на жовтень 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.