Іноземним лікарям пояснили, як поводитися з Тимошенко

13 Лютого 2012, 20:11

Під час зустрічі обговорено низку питань. Зокрема, представників інших відомств та запрошених фахівців було проінформовано про правовий статус Тимошенко, особливості національного законодавства з охорони здоров’я, а також з кримінального та кримінально-процесуального права в контексті можливостей обстеження пацієнтки.

«Зокрема, наголошувалось, що відповідно до кримінально-виконавчого кодексу України (ст. 116 п.4) порядок надання особам, які позбавлені волі, медичної допомоги визначається нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань і Міністерства охорони здоров’я. Згідно п. 5 ст.116 кримінально-виконавчого кодексу України, засуджений також має право звертатися за консультацією і лікуванням до установ, що надають платні медичні послуги. В таких випадках консультування і лікування хворого здійснюється в частинах колонії за місцем відбування покарань під наглядом персоналу медичної частини», – йдеться у повідомленні.

За підсумками зустрічі було обговорено протокол щодо організаційних засад роботи медичної комісії за участю іноземних спеціалістів для медичного обстеження Тимошенко та забезпечення діяльності цієї комісії на території України.

Також Державна пенітенціарна служба повідомляє про те, що станом на 13 лютого в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах перебувають більше 150 тис. осіб. На диспансерному обліку хворих перебуває кожен третій засуджений, у лікувальних закладах ДПтС знаходиться більше 5,5 тис. осіб, а кількість ув’язнених із захворюванням опорно-рухового апарату складає майже 1500 осіб.

Як повідомлялося, для обстеження екс-прем'єра України Юлії Тимошенко з Канади та Німеччини приїхали медики різних спеціальностей.

Соратники та рідні Тимошенко неодноразово заявляли про погіршення стану здоров'я екс-прем'єра. При цьому вона неодноразово відмовлялася від обстеження фахівцями Міністерства охорони здоров'я України.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура, МЗС, МОЗ та Пенітенціарна служба визначили склад міжнародної медгрупи для обстеження Тимошенко: 2 представники від Німеччини, а також по 3 – від Канади та міжнародного комітету Червоного Хреста.

25 січня Тимошенко публічно підтвердила, що готова пройти повне медичне обстеження у німецьких лікарів. Разом з тим адвокат екс-прем'єра Сергій Власенко висловив сумнів у тому, що іноземних фахівців скоро пустять до Тимошенко.

Як пояснювали у Генпрокуратурі, терміни проведення обстеження залежать від МЗС, МОЗ та Державної пенітенціарної служби.