«Звернення в міліцію було. Була заява. Ну як ми можемо просити закрити Ex.ua? Ми лише донесли до МВС інформацію про те, що на цьому ресурсі поширюється неліцензійне програмне забезпечення, права на яке належать компанії Adobe, і попросили вжити заходів відповідно до чинного законодавства. Більшого і бути не може», – заявив Миколюк.
Він також пояснив, що дії міліції, яка призупинила роботу порталу, це винятково рішення правоохоронців, які самі вирішують, як їм реагувати на скарги.
За словами юриста, компанії неодноразово зв'язувалися з Ex.ua і просили прибрати з порталу неліцензійний і піратський контент.
«Були телефонні розмови, певне листування, в результаті якої компанії Adobe була запропонована схема, за якою ми самі повинні були відстежувати і видаляти неліцензійний контент, стежити за кожним посиланням, і по кожному випадку звертатися до адміністрації», – пояснив Миколюк.
У той же час, юрист пояснив, що така схема «не те, щоб не влаштовувала, просто це нереально, фізично неможливо».
«Я думаю, що і адміністрація ресурсу це розуміла, але іншого нічого вони нам не запропонували», – підкреслив представник.
Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. За даними МВС, було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт. Однак, представники ресурсу заперечили цю інформацію.
Пізніше у міліції уточнили, що відповідну справу порушили ще у липні 2011 року на підставі звернень «від Державного інституту інтелектуальної власності, від Кабінету міністрів, від представництва Adobe в Україні, Graphisoft, від телеканалу «1+1». У списку була і компанія Microsoft, однак, вона заперечила звернення в міліцію для перевірки файлообмінника Ex.ua.
Група «1+1» також заявляла, що не зверталась до міліції стосовно зупинення роботи Ex.ua.
Українські інтернет-користувачі бурхливо відреагували на закриття Ex.ua. Через хакерські атаки виникли труднощі з доступом до сайтів державних органів влади.