Він наголосив, що політизована судова справа щодо Тимошенко призвела до втрати Києвом можливості тіснішої інтеграції з ЄС:
«Я вважаю, що спочатку була можливість впливати на ситуацію в Україні щодо покращення співпраці з Європейським союзом. Але внаслідок судового переслідування колишнього прем’єр-міністра (Юлії Тимошенко – Ред.) багато зусиль у цьому напрямку було просто зіпсовано», – зазначив він.
Вступаючи на посаду президента Європарламенту у червні 2009 року, Бузек зобов’язався покращувати ситуацію з правами людини й зміцнювати нещодавно створену програму ЄС «Східне партнерство», яку він визначив своїми головними пріоритетами.
Проект «Східного партнерства» – форум, котрий намагається поліпшувати політичні й економічні стосунки ЄС з 6-ма колишніми радянськими республіками: Україною, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Азербайджаном та Молдовою.
Бузек наголосив на важливості тісної співпраці країн «Східного партнерства» з Росією:
«Для країн «Східного партнерства» також дуже важливо мати тісну співпрацю з Росією. Це не суперечність, коли разом із зближенням з ЄС та добрими стосунками з ним, мати добрі відносини, особливо економічні, з Росією, тому що ця держава є найближча до них. Таким чином досить природно, що вони бажають співпрацювати з Росією».
Нагадаємо, раніше ще на посаді президента Європейського парламенту Єжи Бузек заявляв, що звільнення Тимошенко – одна з умов розвитку відносин України з ЄС. Після обрав нового голови Європарламенту, Бузек сказав, що шкодує про те, що угоду про асоціацію між Україною й Європейським Союзом не було підписано під час головування Польщі в ЄС..