НОВИНИ

Європарламент обрав собі нового голову

Депутати Європарламенту обрали нового голову вищого законодавчого органу Євросоюзу. Ним став німецький парламентарій Мартін Шульц, який нині очолює другу за чисельністю фракцію в Європарламенті - групу "Прогресивний альянс соціалістів і демократів".

Під час голосування на сесії в Страсбурзі 56-річний німець набрав 387 голосів депутатів з 670 і значно випередив двох інших кандидатів - британців Нірджа Дева і Дайану Уоллес. Його було обрано уже в першому турі голосування.

Відповідні результати сьогодні в рамках пленарної сесії організації оголосив колишній глава законодавчої палати Єжи Бузек, повноваження якого закінчилися в грудні 2011 року.

"У даний час Європа переживає важкі часи. Темпи безробіття і рівень бідності в ЄС ростуть, ми повинні зробити все можливе для виходу з економічної кризи", - заявив Шульц у своїй першій промові на новій посаді.

Обрання Шульца на посаду президента Європарламенту ні для кого не стало сюрпризом, оскільки воно є частиною угоди між двома найбільшими групами ЄП - Європейською народною партією та Прогресивним альянсом соціалістів та демократів. Шульц обійматиме посаду до 2014 року.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Микола Азаров вже висловив "найщиріші привітання й найкращі побажання" Шульцу. "Я сподіваюся, що зможу розраховувати на Вас особисто у подальшій практичній підтримці з боку Європейського парламенту", - підкреслив Азаров і запросив нового голову Європарламенту в Україну.

Як відомо, у жовтні 2010 року Азаров і Шульц підписали меморандум про співробітництво їхніх політичних сил.

Однак, напередодні європарламентар з фракції соціал-демократів Ханнес Свобода заявив в інтерв’ю італійському виданню Lombardi nel Mondo, що політично-мотивовані процеси над лідерами опозиції можуть стати на заваді співпраці Партії регіонів з європейськими соціал-демократами.

Довідка Тижня

Мартін Шульц став 14-м головою в історії Європарламенту, створеного в 1957 році.

Він відомий як прихильник посилення фінансової дисципліни в ЄС. Зокрема, у грудні 2011 року він розкритикував позицію Великої Британії, яка виступила проти створення нового податкового союзу в єврозоні, і навіть відхилив вихід Британії з ЄС.

Шульц приєднався до Соціал-демократичної партії Німеччини у 19 років. Перш ніж стати євродепутатом в 1994 році Шульц 11 років працював на посаді мера міста Вюрселен поблизу Ахерна. В 1999 році Мартін Шульц приєднався до виконавчого комітету Соціал-демократичної партії Німеччини.

За час роботи в Європейському парламенті Шульц входив до низки комітетів у тому числі в підкомітет з прав людини та комітет з громадянських свобод.

Шульц став знаменитим в 2003 році, коли на засіданні парламенту почав ставити питання про конфлікт інтересів навколо тодішнього президента Італії Сильвіо Берлусконі та деяких мільярдерів з його медіа-імперії. Берлусконі  тоді сказав парламентарям, що бородатий німецький політик в окулярах був би ідеальним в ролі "капо" - ув’язненого, який працював на нацистів у концтаборах.

Через рік після «дипломатичної образи» (у 2004 році) Шульц очолив "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" (S&D) в Європейському парламенті, де він швидко отримав репутацію жорсткого та вмілого риторика.

З 2009 року Шульц також виступав представником у справах Європи від Соціал-демократичної партії.