Опитування свідчать про те, що приєднання до ЄС підтримують 56 % громадян, тоді як 33 % виступають проти. Для того, щоб референдум пройшов успішно та країна приєдналась до союзу 1 липня 2013 року потрібно 50 % плюс один голос.
Противники вступу попереджають, що ЄС є не представницькою демократією, а бюрократичною фортецею, в якій Рада слухняно підписує закони, підготовлені Комісією. Вони також висловлюють стурбованість стосовно того, що Хорватія після вступу буде змушена скоротити своє сільськогосподарське виробництво. Крім того, хорватам в наступні 7 років не дозволятимуть працювати в країнах ЄС, а узбережжя Адріатичного моря продадуть іноземцям.
Міністр з іноземних та європейських справ Весна Пусіч зазначила, що референдум буде мати для країни важливе значення та є її історичним шансом. У разі ж якщо референдум провалиться, вся країна страждатиме від економічних наслідків такого рішення. «Якщо під час референдуму громадяни вирішать, що вони не хочуть в ЄС, то всі ми побачимо економічні наслідки цього вибору», – сказала вона.
Пусіч додала, що з першого тижня негативного голосування ефект буде чітко видно через падіння кредитних рейтингів країни та втрату ринкової вартості активів Хорватії. Крім того, наслідком може стати скорочення інвестицій, відповідно і кількості робочих місць.
За 4 дні до референдуму Хорватію відвідав міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт з очевидним прагненням допомогти підвищити рівень підтримки вступу до ЄС. Заперечуючи побоювання, що Хорватія в ЄС втратить свій суверенітет, Більдт сказав, що Хорватія відіграватиме важливу роль в інституціях ЄС, особливо з регіональних питань. Він додав, що в складі ЄС країні буде легше вирішити свої економічні проблеми.