НОВИНИ

Хорватія підписала договір про вступ до ЄС

Хорватія підписала договір про вступ до Європейського союзу в середині 2013 року.

У ЄС Хорватія стане 28 членом і другою колишньою республікою Югославії після Словенії.

Президент Європейської ради Херман Ван Ромпей привітав підписання договору у Брюсселі, назвавши його історичною подією, якому передували сім років важких переговорів.

Вони проходили на тлі територіальних суперечок зі Словенією, а також вимог про видачу осіб, підозрюваних в скоєнні військових злочинів.

Сербія, яка також прагне вступити в ЄС, навряд чи отримає офіційний статус кандидата до березня майбутнього року.

Як заявили дипломати ЄС в Брюсселі, в підготовленому проекті заяви щодо Сербії міститься висока оцінка її успіхів у демократизації, а також заклик до врегулювання відносин з Косово, що є умовою прийняття Сербії в члени ЄС.

За тими ж джерелами, Чорногорія, ймовірно, отримає згоду на початок переговорів про вступ до ЄС у червні наступного року.

Тим часом Ван Ромпей заявив, що Хорватії надається статус "активного спостерігача" на всіх форумах ЄС до її остаточного вступу в союз.

Президент Хорватії Іво Йосипович у своєму виступі в Брюсселі заявив: "Сьогодні Хорватія вступає до Європи, але, що ще важливіше, Європа вступає в Хорватію".

Розпад Югославії на початку 90-х років призвів до ряду кровопролитних конфліктів, останнім з яких стала війна в Косово. Сербія досі відмовляється визнати декларацію незалежності Косова, прийняту в 2008 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.