Експерт: Україну очікує друга хвиля політичних репресій

12 Січня 2012, 15:22

«Так, це друга хвиля репресій проти тих, хто співпрацював чи створював основу попереднього режиму влади 2004-2010 роках», – заявив Небоженко.

«На жаль, влада включає правоохоронну та судову машину не для того, щоб встановити істину, а щоб «роздавити» конкурента. Тобто в кінцевому результаті мова йде не про певні проміжні рішення, а зразу про тюрму. А отже, люди знають, що не зможуть довести правду в суді. Тому, звісно, вони втікатимуть і не тільки діячі минулого режиму. А через рік ми побачимо на цьому ж місці тих, хто зараз дуже добре почуває себе чи в Адміністрації президента, чи в обласних адміністраціях», – пояснив політолог.

Водночас експерт не пов’язує порушення справи проти Авакова з утриманням в харківській колонії лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

«Харків просто зачищають від будь-якої політичної опозиції перед виборами. А тому кожен губернатор отримує відповідне розпорядження. Тут нічого особистого. Відбувається зачистка політичного поля для обмеження будь-яких можливостей для населення зробити вибір. А він повинен бути один – на користь правлячої партії. А Аваков зручний місцевій владі, оскільки вона не може виконати ті статистичні обов’язки для результатів виборів. Для цього потрібно позбутися Авакова, а водночас і забрати його власність», – відзначив політолог.

У свою чергу політолог Сергій Таран відзначає, що з огляду на вибірковість правосуддя в Україні, яке наглядно продемонструвала справа Тимошенко, будь-яку справу за участі опозиціонера будуть сприймати як політичну. 

«І завжди будуть співвідноситися… Нині в Україні діє вибіркове правосуддя і справа Тимошенко показала це всьому світові. Звісно, якщо його застосовують по відношенні до Тимошенко – людини, яка має найбільший політичний рейтинг в країні, то що вже казати про інших членів її партії. Проблема полягає в тому, що завдяки цьому створеному іміджу в Україні для світу будь-яка справа за участю опозиціонера буде називатися саме так. Є підстави для кримінальних справ чи ні, але саме політичний відтінок надаватимуть справам, пов’язаним з опозиціонерами», – вважає Таран.

На запитання, проти кого наступного можуть порушити кримінальну справу, політолог відповів:

«Виходячи з логіки дій влади, вона насамперед «вибиватиме» людей, які здатні координувати діяльність партії Тимошенко під час виборчої кампанії. Я думаю, що вони спрямовуватимуть удар кримінальних переслідувань саме на людей, які братимуть безпосередню участь у виборах, очолюватимуть штаб або будуть першим чи другим номером в списку. Думаю, що кандидатур багато… І звичайно, одним із факторів буде те, що ці люди повинні мати хоча б опосередковане відношення до бізнесу».

У той же час, Небоженко припускає, що під загрозою кримінальних справ перебуває 50-60 політиків в Україні.

«Це будь-яка багата людина, політик, який займав високу посаду і володіє ліквідними підприємствами, які можна зараз передати в інші руки. Це 50-60 людей в Україні типу Авакова», – додав він.