За словами Назарбаєва, за безладами у місті стояли організовані злочинні групи, які ділили гроші. Раніше влада заявляла, що призвідниками заворушень були працівники нафтових компаній, звільнені у зв'язку з несанкціонованими страйками.
Як повідомлялось, 26 грудня стало відомо про затримання трьох поліцейських – за перевищення повноважень під час придушення заворушень у Жанаозені.
Як повідомлялось, у Жанаозені в середині грудня відбулися масові заворушення. У місті спалено десятки будівель.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв 17 грудня ввів у місті надзвичайний стан.
До 5 січня в Жанаозені діє комендантська година, обмежено рух, заборонені мітинги, обмежена фото-і відеозйомка та використання копіювально-розмножувальної техніки. Безладам передував кількамісячний страйк працівників нафтових компаній, незадоволених зарплатою.
Суд визнав страйк незаконним, учасники страйку звільнені з роботи. Кілька днів перед обласним акіматом в Актау (адміністративний центр Мангістауської області) стояли від 100 до 400 людей, серед яких були і звільнені з компаній робітники.
Правоохоронні органи в Жанаозені затримали 19 осіб за заклики до саботажу і акцій непокори.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відвідав з робочою поїздкою Мангістауську область і доручив Генеральній прокуратурі і Міністерству внутрішніх справ вжити всіх необхідних заходів з розслідування кримінальних справ за фактами масових заворушень в Жанаозені.
Читайте також: Кулі проти власного народу