Політологи: справа проти Кучми невигідна владі

15 Грудня 2011, 12:50

Так, керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що незабаром варто чекати якогось обміну: незабаром частина власності зятя Кучми Віктора Пінчука (один з телеканалів, наприклад) може перекочувати в кишені когось із представників влади.

«А для Кучми це просто пастка. Кримінальну справу закрили з неймовірним формулюванням – у зв'язку з рішенням Конституційного суду. Але по такому формулюванню можна скасувати 30% вироків. А отже, питання Кучми може бути піднято в будь-який час, коли настрої або ситуація у владі зміниться», – зазначив Небоженко.

У свою чергу політолог Михайло Погребинський вважає, що сценарій справи Кучми спочатку був іншим. «Якщо припускати, що справа по Кучмі спочатку планували згорнути, то не було сенсу його починати», – заявив він.

Політолог нагадав про жорсткі заяви щодо цієї справи першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна. «Але очевидно, що по ходу справи ставлення до нього змінилося. Інакше СБУ не направляла б до Конституційного суду звернення з приводу легітимності використання плівок», – зазначив Погребинський.

«Мабуть, з цим і пов'язаний перелом: адже легітимізувати тільки частину плівок, які стосуються Кучми, не можна. А якщо визнати всі записи як докази, то там є багато всього, що стосується нинішньої влади. І це пов'язано з абсолютно непередбачуваними ризиками », – вважає політолог.

Натомість політолог Кость Бондаренко вважає, що рішення про закриття справи проти Кучми не надходило зверху.

«За моєю інформацією, деяким людям в ГПУ хотілося здобути лаври якщо не українських Катані, то українських Вишинських. Показати свою результативність. Ось вони і намагалися переконати вище керівництво в тому, що ця справа доцільна – мовляв, так ми доведемо, що для нас немає авторитетів ні в минулому, ні в теперішньому. Але в силу того, що доказова база була слабкою, – все і закрили», – заявив Бондаренко.

Нагадаємо, усереду, 14 грудня,  Печерський райсуд Києва скасував порушення справи проти Кучми.Він керувався рішенням Конституційного Суду, що визнав неможливою підставу обвинувачень на отриманих незаконним шляхом доказах, що підтверджує неможливість використання записів Мельниченка як доказу в справі екс-президента.

Генеральна прокуратура заявила пронамір оскаржитирішення Печерського районного суду Києва.

Як відомо, у березні Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Леоніда Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе. Разом з цим записи Мельниченка, зроблені потай в кабінеті Кучми під час перебування його Президентом, були визнані речовими доказами у цій справі.

читати ще