«За 10 днів до 26-ого низка громадських організацій Ізмаїла прийняла рішення взяти участь у вечорі пам'яті жертв Голодомору в місті, – коментує один з організаторів події Павло Бойченко. – На захід було запрошено трупу Волинського обласного академічного музикально драматичного музею із Луцька. Все було узгоджено і в Ізмаїлі, і в Луцьку».
«Утім, в п'ятницю, 25 листопада, ввечері нам передали лист з Будинку культури ім. Т. Шевченко, де мало проходити вшанування пам'яті жертв Голодомору, що там раптом не стало світла. Ми знайшли вихід, замовили з Одеси генератор на 150 кВт. Після цього нам заявили, що нема фізичної можливості підключити генератор. Це не дивлячись на те, що, наприклад, під час святкування останнього випускного вечору, коли в БК дійсно не було світла, така фізична можливість була. Після цього ми запропонували ремонтній бригаді винагороду за те, щоб вони знайшли «фізичну можливість». Вони нам прямо сказали, що їм було рекомендовано цього не робити. Після збільшення винагороди в двічі вони погодились зробити свою роботу», – розповів Бойченко.
За його словами, 26 лис топада о 15. 00 було взагалі усунуто аварію, про це свідчить акт в РЕСі.
«Як тільки було подано електроенергію в Будинок культури, раптово зник його директор, а охороні дано команду виганяти артистів театру. Як наслідок, театр не зміг виступи, але люди провели акцію пам'яті жертв Голодомору на вулиці», – зауважив організатор.
«Це все демонстрація ставлення влади міста Ізмаїлі до Голодомору й страх перед заходами, які не мають жодного політичного забарвлення. А як пояснити те, що вся міська влада проігнорувала цей захід?», – резюмував він.
26 листопада Україна відзначала День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій. По всій країні пройшли жалобні церемонії. О 16.00 країна вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років Загальнонаціональною хвилиною мовчання.
Нинішнього року всеукраїнський громадський меморіальний захід був присвячений, зокрема, вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.