"Є злочини, які скоїла Юлія Володимирівна, злочини розкриті, вони в доказах. В одній справі є вирок першої судової інстанції районного суду", – заявив він.
"Злочинів декілька скоїла Юлія Володимирівна. За них треба відповідати, тобто ніякої політики", – уточнив генпрокурор.
Пшонка нагадав, що наразі проти Тимошенко порушено низку кримінальних справ, які розслідували ГПУ, Служба безпеки України і податкова міліція.
"Підняли ті кримінальні справи, які були в якісь роки. Але якщо подивитися шлях Тимошенко, службовий шлях, і всі ті злочини, які були скоєні, це все при високих посадах: то вона керівник "Єдиних енергетичних систем України", і працює під лобіюванням прем’єр-міністра Лазаренка і разом з ним скоює злочини; то вона перший віце-прем'єр в урядові Ющенка; то вона народний депутат; то вона прем’єр-міністр", – зазначив генпрокурор.
"І у всі часи всі ці службові посади не давали змоги, якось вона викручувалася, принципово підійти до юридичної правової оцінки того, що вона скоїла", – додав він.
Пшонка уточнив, що "зараз принципова є оцінка тим злочинам, тим подіям, тим обставинам".
"Давайте розберемося: слідство, обвинувачення, суд, всі судові інстанції… Говорять Європейський Суд? Європейський Суд. Але всі обставини ці були. Всі ці злочини, за які вона притягується до кримінальної відповідальності, виписані в сьогоднішніх законах України, в Кримінальному кодексі", – підсумував він.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.
13 жовтня СБУ порушила проти Тимошенко порушили нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України» на державний бюджет.
Також Податковою міліцією поновлено 4 справи, що стосуються ухилення від податків корпорацією ЄЕСУ.
Крім того, проти Тимошенко розслідуються ще дві кримінальні справи – за звинуваченнями у нецільовому використанні 200 млн євро з 320 млн євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів, та у незаконній закупівлі карет швидкої допомоги Opel Combo. У березні цього року вони були об’єднані в одну.