Так, зокрема, UniCredit наразі зіткнувся з проблемами ліквідності та скороченням активів, відповідальними за які, у першу чергу, Україна та Казахстан. Тому, як заявили нещодавно представники банку, поряд із продажем акцій на €7,5 млрд , UniCredit також планує звузити свою географічну присутність у Східній Європі, де він наразі є кредитором номер один. Напередодні німецький банк Commerzbank також заявив про обмеження видачі нових кредитів лише у Польщі та Німеччині та скорочення всіх інших операцій в Східній Європі.
The Financial Times зазначає, що в той час як світ був захоплений розвитком Росії, Індії, Китаю та Бразилії, на потенціал Східної Європи зверталося менше уваги. Зважаючи на те, що західні банки (в основному західноєвропейські банки) контролюють майже три чверті банківських систем Східної Європи, цей регіон зараз має боятися виходу банків розвинутих країн з ринків країн, що розвиваються.
І хоча Польща та Чехія все ще залишаються відносно привабливими, будь-які інші ринки Східної Європи є вразливими до кредитної кризи, оскільки західні банки заморожують нові позики. Більші проблеми можуть також виникнути у разі, якщо банки будуть намагатися продати старі бізнес-портфелі.
Проблема ще більше посилюється через те, що банки, які мають найбільшу присутність в Східній Європі, водночас мають найбільші проблеми на батьківщині. Крім UniCredit та Commerzbank цей список також включає Erste Австрія, Райффайзен, обидва з яких, за оцінкою аналітиків, мають недостатньо капіталу, банк Франції Societe Generale, який розпочав агресивні скорочення капіталу, не кажучи вже про банки Греції, які не матимуть іншого виходу, крім як піти з лідируючих позицій в південно-східній Європі.
Все це, як зазначає видання, очевидно має значення для постраждалих економік, оскільки традиційні постачальники кредитів раптом втратили свою потужність в масовому порядку. У зв’язку з цим, економічні негаразди в Східній Європі є практично неминучими.