НОВИНИ

Інвестори більше не розглядають Грецію як частину єврозони

З точки зору інвесторів Греція вже давно не є частиною єврозони. В цьому плані до неї в найближчому майбутньому можуть приєднатися Португалія, Італія та навіть Франція. Про це повідомляє німецьке видання Die Welt

Разом з тим, як зазначає Die Welt, Португалія є відносно невеликою економікою, яка не вирішить долю єврозони. При цьому, інакшою є справа з Італією.  Наразі ризик для Італії становить 452 базові пункти. У списку слабких країн єврозони стоять також Іспанія та Бельгія, які мають по 379 та 262 базових пунктів відповідно. 1 базовий пункт відповідає 0,01 процентних пунктів. Межа в 100 базових пунктів є психологічно важливою межею для інвесторів.

Лише невелику відстань від сильної країни єврозони Німеччини в плані ризику займають Нідерланди, Фінляндія та Австрія. Більш стабільними завдяки їх низькій заборгованості вважаються також Люксембург, Естонія, Словенія та Словаччина. Всі вони від рейтингових агентств отримують принаймні рейтинг кредитоспроможності А. В Естонії в одній з небагатьох нещодавно рейтинг було підвищено від А до А +.

Хвилюючою наразі є ситуація у Франції. Хоча країна, так само як Німеччина, наразі має потрійний рейтинг, проте, їй загрожує пониження рейтингу. Так, з початку жовтня різко зросли ризики французьких державних облігацій та цінних паперів. А з середини жовтня вони знаходяться вище стабільних показників в 100 базових пунктів.

Те що Німеччина та Франція віддаляються один від одного економічно, також знаходить своє відображення у розрахунку поточних операцій. В той час Німеччина в 2012 прогнозує зростання в 6%, у Франції дефіцит бюджету складе більш як 2%. 

Найменш конкурентоспроможними зараз є Греція та Португалія. Так, торгівельний дефіцит складає 9 та 8%.

Криза в єврозоні ставить також європейську банківську систему в умови сильного стресу.

Так, у Франції, ринкова капіталізація Societe Generale, яка активно діє в периферійних країнах, знизились на 14 %. Тільки у вівторок через це € 2,4 млрд перетворились у ніщо. Акції Deutsche Bank втратили 10%  своєї  вартості, що є сумою в  майже €3 млрд. Загалом таким чином, в європейському масштабі знецінились акції на суму € 28 млрд.

Експерти побоюються, що додаткові невизначеності щодо майбутнього референдуму в Греції можуть збільшити тенденції відтоку капіталу з слабких країн єврозони. Крім того, неконтрольоване дефолт Греції на даний момент видається ймовірним. Подібно до краху Lehman Brothers в 2008 році, банкрутство Греції може також спровокувати світову фінансову кризу. Разом з тим, на думку експертів, вона може стати набагато серйознішою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.