Таку заяву він зробив під час зустрічі з головою Папської ради зі сприяння християнській єдності Куртом Кохом і митрополитом Мінським і Слуцьким Філаретом, патріаршим Екзархом всієї Білорусі.
«Ми не прийнятний тієї політики, яка зараз проводиться європейцями щодо Білорусі, це ненормально. Хотілося б, щоб церква cказала своє слово на захист справедливості», – заявив Лукашенка.
Білоруський лідер подякував Римсько-католицьку церкву за підтримку, в тому числі на міжнародній арені. Він підкреслив, що до цих пір пам'ятає всі моменти зустрічі з Бенедиктом XVI у 2009 року, яка справила на нього сильне враження.
Лукашенка відзначив, що він виконав усі свої обіцянки, дані тоді чолі Римо-католицькій церкві (РКЦ).
Президент Білорусі також сказав, що незабаром може бути укладений договір про співпрацю між урядом Білорусії і РКЦ.
Як повідомлялось, Лукашенка підписав поправки до закону про масові заходи і низку законів, що регулюють суспільно-політичну діяльність в країні, які 11 листопада зареєстровані в Національному реєстрі правових актів. Новий закон про масові заходи посилює правила їх проведення. Організація будь-яких зібрань громадян повинна санкціонуватися владою – це стосується і флешмобів, і зібрань громадян, організованих через Інтернет. До отримання дозволу на проведення масового заходу його організатори не мають права оголошувати, у тому числі в Інтернеті, дату, час і місце його проведення.
Ухвалення цих законів викликало великий резонанс в суспільстві. Лідери білоруських недержавних громадських організацій та правозахисники в спільній заяві закликали владу скасувати законопроекти.
Не вводити в дію нові закони офіційний Мінськ також закликали представники міжнародної громадськості, у тому числі Євросоюз і ОБСЄ. На їхню думку, нововведення в законодавство ще більше обмежать фундаментальні права на свободу зібрань в Білорусі.
Проте 28 жовтня Конституційний суд Білорусі, який розглянув законопроекти "в порядку обов'язкового попереднього контролю", визнав їх законними.
Нагадаємо, ще до прийняття поправок, працівники міліції і КДБ Білорусі зборонили бігати людям у парку імені Горького в Мінську, прирівняв біг парком до участі в несанкціонованому заході.