«Я вважаю, потрібно сказати, що після підписання цього документа вона почне діяти. Тому що підписання й висування різноманітних умов і нератифікація цього документа, я думаю, призведе до значного розчарування в українському суспільстві. Але це також посилить позиції антиєвропейських партій, тобто тих, хто виступає проти поглиблення взаємин з Європейським Союзом», – сказав він.
Водночас Литвин наголосив, що парафування угоди не означатиме, що вона набуде чинності.
З його слів, текст угоди має буде перекладено 27 мовами країн ЄС, розглянуто ними й ратифіковано.
Як повідомлялось, раніше посол Польщі в Україні Генрік Літвін припустив, що на саміті Україна – ЄС не буде парафовано угоду про асоціацію України з Євросоюзом.
Наприкінці жовтня президент Віктор Янукович заявив, що розраховує на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС на цьому саміті.
2 листопада екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликала ЄС підписати з Україною угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.
У прийнятій 27 жовтня резолюції Європарламент визнав, що надання Україні перспективи членства в ЄС відповідає інтересам України і Євросоюзу.
При цьому в резолюції зазначається, що відмова переглянути вирок Тимошенко може викликати труднощі з ратифікацією й укладенням угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
Нагадаємо, на одній із наступних пленарних сесій Європейського парламенту можуть бути ухвалені жорсткіші поправки до тієї резолюції щодо ситуації в Україні, яку європарламентарії одностайно підтримали 27 жовтня 2011 року.