"Хочеш бути чиновником, перебувати на держслужби, будь ласка, ти маєш абсолютно вільно володіти двома мовами – українською і російською", – заявив Табачник.
Він додав, що якщо хтось хоче, наприклад, займатися приватним бізнесом, художньою творчістю, то ніхто не може змусити насильно вивчати одну з мов.
"А всі школи України як державні установи мають всім дати обов'язковий державний стандарт української мови і української літератури. І по завершенні школи прийняти державну атестацію у вигляді іспиту або тестування з цього предмету. Все, питання, мені здається, на цьому вичерпано", – сказав Табачник.
Разом з цим він вважає можливим вирішення дискусії, пов'язаної з російською мовою.
"Абсолютно реально, якщо поважати по-європейськи права людини. І, на мій погляд, це зовсім гіперболізована гострота. Абсурдно доводити аксіому, що людина, яка володіє двома мовами, більш конкурентноздатна, ніж яка володіє однією. А людина, яка знає три або чотири мови, безумовно, більш конкурентноздатна, ніж людина із двома мовами", – сказав Табачник.
За його словами, безглуздо і аморально відмовлятися від того, що в країні склалося історично.
Тому, на його думку, прийняття закону про мову у новій редакції, де наріжним каменем будуть поставлені просто права людини, здатне об'єднати всю країну.
Нагадаємо, у липні Український центр оцінювання якості освіти констатував, що найбільшу неявку на зовнішнє незалежне тестування зафіксовано на тести з російської мови.
У липні Одеська міська рада дозволила 78 школам й 120 дошкільним установам вести навчання українською і російською мовами.