Він повідомив, що в п'ятницю комітет провів позачергове засідання, на якому розглядалося, зокрема, питання підписання цієї угоди, за участю заступника міністра закордонних справ Віктора Майка.
При цьому Чорновіл зазначив, що, вислухавши інформацію заступника міністра і проаналізувавши сам документ, члени комітету вирішили, що він великою мірою вигідний Україні і не містить загроз перспективам її євроінтеграції.
Однак при цьому комітет зробив висновок про наявність юридичних труднощів у набутті чинності цією угодою.
Чорновіл розповів, що ці труднощі полягають в тому, що три країни, які підписали угоду, є членами Митного союзу Єдиного Економічного Простору (Росія, Білорусь, Казахстан) і фактично не є суб'єктами міжнародного права у сфері міжнародного торгово-економічного співробітництва.
«Тому що, підписуючи Митний союз, вони відмовилися від державного суверенітету в цілій низці питань. Тобто юридично члени Митного союзу не можуть підписувати подібних договорів, вони не можуть вступати в такі взаємини. Міг би сам Митний союз, як певна організація, як суб'єкт, підписувати», – пояснив він.
Крім цього, депутат зазначив, що існує також проблема можливої зміни доповнень до угоди Росією при її ратифікації цієї угоди.
«Другий момент, що викликає в нас загальну тривогу, – це те, чи не відбудеться під час ратифікації договору Російською Федерацією, зокрема, кардинальних змін, зокрема, у доповненнях», – сказав він.
Чорновіл підкреслив, що статтею 21 угоди встановлюється, що застереження до угоди не допускаються.
При цьому він зазначив, що термін «застереження» рідко вживається в міжнародному праві, а в тексті угоди немає трактування, що саме слід під цим розуміти.
Також депутату важко було відповісти, коли парламент буде розглядати ратифікацію документа.
Як повідомляло агентство, 18 жовтня 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, підписавши відповідну угоду під час засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі (Росія).
Угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова і Таджикистан.
Європейський Союз вважає, що підписаний договір про зону вільної торгівлі між країнами СНД, не перешкоджає підписанню аналогічного договору між Україною і Євросоюзом.
В Росії думають інакше. Відповідальний секретар Комісії Митного союзу Сергій Глазьєв вважає, що створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом може призвести до загроззоні вільної торгівлі в рамках СНД