Обама вступився за Тимошенко

11 Жовтня 2011, 22:58

"Сполучені Штати глибоко розчаровані засудженням і вироком колишньому прем'єр-міністрові України Юлії Тимошенко з політично мотивованого кримінального переслідування", – зазначається в заяві.

"Обвинувачення проти Тимошенко й сам судовий процес над нею, так само як кримінальне переслідування інших лідерів опозиції й членів попереднього уряду, викликали серйозні побоювання із приводу прихильності української влади демократії й верховенству права", – заявили в Білому домі.

"Сполучені Штати рішуче підтримують цілі українського народу, щодо становлення демократичної і процвітаючої європейської держави, і залишаються прихильником зміцнення двостороннього співробітництва, заснованого на спільних цінностях та спільних інтересах", – зазначили в адміністрації президента США.

"Україна, однак, не може досягти цієї мети без подвоєння зусиль по захисту і зміцненню демократії та верховенства права для всіх громадян країни", – підкреслили у Білому домі.

"З цих причин Сполучені Штати закликають звільнити пані Тимошенко та інших політичних лідерів і колишніх урядовців, і вважають, що вони повинні мати необмежену можливість повною мірою брати участь у політичному житті, в тому числі у парламентських виборах наступного року", – підсумували в адміністрації Обами.

Нагадаємо, раніше сенатори США Джон Маккейн та Джо Ліберман назвали сьогоднішній вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко антирекордом у погіршення стану демократії та верховенства права.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.

На вирок вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.

Президент Європарламенту Єжи Бузек  закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко. 

Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.

Міністри Німеччини та Швеції висловились проти політичних судових процесів в Європі. У Франції закликали поважати права людини. у Британії заявили, що вирок Тимошенко ставить під загрозу вступ України до ЄС.