Міністр юстиції Німеччини Сабіне Льойтхойссер-Шнарренбергер вважає, що процес «має зробити героїню помаранчевих переломів та весни політично німою».
У свою чергу Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт зазначив, що «показові політичні процеси не повинні мати місце в сучасній Європі».
Як повідомлялось, іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.
На вирок Тимошенко вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.
Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.
Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.
Президент Європарламенту Єжи Бузек закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того, суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.