«Я тільки сьогодні підписав рішення і дав згоду на підписання контракту з Російською Федерацією з будівництва нашої першої АЕС», – заявив Лукашенко на зустрічі з губернатором Новгородської області Сергієм Мітіним.
«Це рішення дорогого коштує Білорусі, і ми дуже вдячні російському керівництву за те, що вони стримали слово, незважаючи на страшний тиск з усіх сторін», – заявив Лукашенко.
За його словами, на майданчику під будівництво АЕС білоруська сторона вже почала роботи.
Західні політики неодноразово висловлювалися проти проекту. Так, у Вільнюсі особливе занепокоєння викликають проекти атомної енергетики – один в Білорусі в 23 кілометрах від кордону з Литвою і в 50 кілометрах від литовської столиці Вільнюса, другий – в Калінінградській області Росії, також в 100 кілометрах від двох великих міст Литви – Каунаса та Клайпеди.
На думку експертів, події на АЕС в Фукусіма і 25-річчя катастрофи на Чорнобильській АЕС нагадують, що при проектуванні і будівництві нових АЕС необхідно забезпечити високий рівень безпеки і до теоретичного мінімуму знизити вірогідність можливих інцидентів.
Литва спільно з Латвією, Естонією і Польщею має намір побудувати на своїй території Вісагінскую АЕС (Visaginas, ПАЕС). Ряд російських експертів вважає, що протидія будівництву АЕС в Білорусі та Калінінградській області можна вважати елементом конкуренції за перспективний ринок електроенергії.
У березні цього року прем'єр-міністр Владімір Путін заявив, що обсяг російського кредиту на будівництво АЕС може скласти $ 6 млрд.