Загалом серед усіх опитаних, цей показник складає 71%. Лише 13% опитаних вважають мало поширеною і зовсім не поширеною корупцію на вступних іспитах.
На випускних екзаменах в школі дуже і досить поширеною корупцію називають 50%, не поширеною – 36%. Найменше поширеною, на думку населення, є корупція при зовнішньому незалежному оцінюванні: 30% вважають, що вона там поширена, а 38% – що ні.
За результатами опитування, 26% вважають більш об’єктивною колишню систему вступу до вишів за результатами іспитів, які проводили самі навчальні заклади.
На думку решти, більш об’єктивною є нова система: 24% вважають більш об’єктивною систему вступу лише за результатами ЗНО; 17,5% – за результатами ЗНО та балів шкільного атестату, а 12% – за результатами ЗНО, балів атестату та балів вступних іспитів, що їх проводитимуть виші.
У «цільовій» групі тих, хто мав досвід вступу до вишів за результатами ЗНО, оцінка об’єктивності такого вступу лише за результатами ЗНО є найвищою – 33%.
На оцінку об’єктивності вступу до вишів за різними критеріями впливає й міра успішності вступу: у групі тих, хто вступив туди, куди хотів, найбільш об’єктивним вважають ЗНО 40%, а от серед тих, хто вступив «аби куди», вважають, що найбільш об’єктивними були б вступні іспити, які проводили виші.
Опитування було проведене за загальнонаціональною квотною вибіркою з 18 по 27 вересня. Було опитано 2010 респондентів у всіх регіонах України. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Як повідомлялось, активісти громадської ініціативи «Оновлення країни» проводять в України акції на підтримку протестних студентських рухів за відставку міністра освітиі науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
Раніше Табачник заявляв, що його діяльність на чолі міністерства освіти і науки критикують невігласи.