Чотири з цих 16-ти осіб причетні до судової справи стосовно журналіста та правозахисника Алєся Бєляцького, яка викликала широке суспільне обурення та заклики щодо його звільнення.
Лідера «Весни» Бєляцького затримали 4 серпня після того, як білоруська влада отримала інформацію з Литви та Польщі про банківські рахунки Бєляцького за кордоном. Наразі йому загрожує до семи років ув’язнення.
Нагадаємо, минулого тижня у Варшаві лідери Євросоюзу зустрілися з членами опозиції Білорусії в кулуарах саміту між ЄС-27 і шістьма колишніми радянськими республіками.
На саміті лідери ЄС зажадали від Лукашенка негайного звільнення і реабілітації ув’язнених політичних опонентів.
Як повідомлялось, у травні міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі домовилися про розширення санкцій проти Білорусі. Зокрема, розширити список осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС, а також заморозити їхні фінансові активи за кордоном.
До списку вирішили додати ще 13 імен. Наразі до нього входять 170 білоруських чиновників на чолі з президентом Білорусі.
Нагадаємо, у червні США продовжили на рік санкції проти представників керівництва Білорусі, введені 16 червня 2006 Джорджем Бушем-молодшим. У відповідному листі до конгресу Барак Обама зазначив, що події останнього часу в Білорусі демонструють відкат цієї країни в русі до демократії.
«Дії і здійснювана політика деяких членів уряду Білорусії все ще становлять надзвичайну загрозу національній безпеці США. Згідно з чинним законодавством, я продовжую санкції на один рік», – йдеться у листі.
Влітку 2006 року розпорядженням Буша США заблокували власність і активи десяти керівників уряду Білорусії, включаючи президента Алєксандра Лукашенка, голову КДБ Білорусії Степана Сухарєнка, голову державної телерадіокомпанії Алєксандра Зімовского, міністра внутрішніх справ Білорусії Владимира Наумова, заступника голови адміністрації президента Білорусії Наталії Пяткевіч та інших.