Омбудсмен підкреслила, що останнім часом набула поширення практика, коли органи прокуратури із залученням представників спецпідрозділів Міністерства внутрішніх справ повторно затримують осіб, які були звільнені судом з-під арешту під заставу або під підписку про невиїзд.
"Я звертаюся до… депутатів із цієї трибуни: прошу внести зміни в Кримінально-процесуальний кодекс України, якими унеможливити повторне затримання особи, яку було звільнено судом з-під варти із застосуванням запобіжного заходу, не пов'язаного з арештом", – сказала вона.
Карпачова наголосила на зловживаннях правоохоронними органами зазначеною практикою.
З її слів, Україна є одним з лідерів в Європі у цій сфері і зазначила, що саме через застосування подібної практики Європейський суд з прав людини прийняв у лютому пілотне рішення про неправомірність застосування арешту як запобіжного заходу до одного з громадян України.
Як повідомлялось, у липні-серпні прокуратура Криму 4 рази затримувала підозрюваного у перевищенні службового становища 71-річного начальника Одеського морського торговельного порту Миколу Павлюка, у тому числі тричі після рішення суду про зміну Павлюку запобіжного заходу з арешту на підписку про невиїзд.
Після затримання прокуратура ув'язнювала Павлюка в слідчому ізоляторі і зверталася до суду з проханням про зміну запобіжного заходу; суд відмовлялося змінити запобіжний захід, відпускав підозрюваного, а прокуратура його одразу знову затримувала й знову зверталася до суду.
Таку ж практику прокуратура Криму застосовувала до підозрюваного в шахрайстві бізнесмена, колишнього депутата Сімферопольської міської ради попереднього скликання Йосипа Файнгольда.