За інформацією з сайту, Сенько слідував до Білорусі поїздом «Київ-Мінськ». При перевірці документів під час проходження прикордонного контролю виявилося, що його прізвище знаходиться в базі даних прикордонної служби з позначкою «в'їзд небажаний або заборонений». Підстави, за якими громадянинові Україні був заборонений в'їзд, прикордонники назвати не змогли. В результаті його висадили з поїзда.
За словами помічника начальника Гомельського прикордонного загону майора Юкрейко, з яким вночі зв'язалися по телефону представники організацій-учасників Комітету міжнародного контролю, Сеньку закрито в'їзд в Республіку Білорусь. Він же повідомив, що першим проходить через прикордонну заставу поїздом його буде відправлений назад в Україну.
Наразі правозахисник вже перебуває на території Україні. За його словами, після того, як його висадили з поїзда та доставили у відділення прикордонної застави, він очікував видворення протягом 3-х годин. Весь цей час його документи знаходилися у прикордонників, а коли їх повернули, на останній сторінці свого паспорта громадянина України він виявив штамп про заборону на в'їзд, на якому не вказана ні дата заборони, ні країна, в яку заборонений в'їзд. Активіст був змушений придбати зворотний квиток до Чернігова на електропоїзді за свій рахунок.
«Таким чином, Володимир Сенько став вже 12-м представником Комітету міжнародного контролю, якому заборонений в'їзд на територію Білорусі у зв'язку з його правозахисною діяльністю», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, у Білорусі затримали українців – Вадима Пивоварова, Олега Мартиненко та Алли Благай, які прибули до Мінська для участі у правозахисній конференції в офісі Білоруського народного фронту. Пізніше їх відпустили.
Також у Мінську затримали правозахисника, одного з організаторів «Україна без Кучми» Володимира Чемериса. Пізніше його також відпустили.